Łózka kontynentalne – najważniejsze informacje

Dawniej łózka kontynentalne kojarzone były przede wszystkim z hotelami i to tymi bardziej luksusowymi. Dzisiaj jednak coraz częściej wchodzą do naszych domów. Jak się przedstawiają takie łóżka kontynentalne? Jak one wyglądają? Jakie mają zalety? O tym właśnie powiemy poniżej….

Jak wyglądają łóżka kontynentalne?

Na początek warto powiedzieć trochę o tym, jak w zasadzie prezentują się takie łóżka kontynentalne. Otóż to, co jest tutaj szczególnie istotne to ich budowa. Łózko kontynentalne posiada bowiem dużą skrzynię drewnianą, wypełnioną pasującym do niej materacem. Co jest charakterystyczne to fakt, ze skrzynia ta wypełniona jest wewnątrz sprężynami bonnelowymi. Materac z kolei, jaki jest umieszczony na łóżku, wykonany jest w technologii sprężynowej kieszonkowej. Generalnie warto tu jeszcze podkreślić, ze skrzynia ta nie stoi bezpośrednio na ziemi, lecz że opiera się na nóżkach.

Takie łóżko także charakteryzuje się tym, że jest obite materiałem tapicerowanym. Dodatkowo posiada pewne elementy, które mogą zostać do niego dołączone. Wymienić tu trzeba przede wszystkim wezgłowie, tapicerowany szczyt dolny, toper czy silnik elektryczny.

Jakie zalety mają łóżka kontynentalne?

Wiemy już wszystko na temat tego, jak w zasadzie prezentują się takie łóżka kontynentalne. Teraz zatem warto powiedzieć, jakie mają zalety.

1) wyjątkowa wygoda

Przede wszystkim takie łóżka kontynentalne charakteryzują się wyjątkową wygodą. Sprężyny bonnelowe są wytrzymałe, a materac kieszonkowy tak skonstruowany, że zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Mówiąc nieco w skrócie – takie łóżko świetnie sprawdzi się w zasadzie w każdych warunkach – będzie miało odpowiednią twardość, będzie odpowiednio sprężynowało, idealnie układając się do kształtu ciała śpiącego oraz dodatkowo zapewni wysoki komfort higieniczny.

2) wytrzymałość

No właśnie – meble te stosowane były w hotelach przede wszystkim właśnie z uwagi na naprawdę wysoką wytrzymałość. Sprężyny bonnelowe bowiem naprawdę długo wytrzymują, a co więcej – spokojnie znoszą one naprawdę spore ciężary!

3) ładny styl

Jakie pasują meble do łóżek kontynentalnych? W zasadzie to łóżka kontynentalne można zaaranżować na naprawdę bardzo wiele sposobów. Mogą do niego pasować szafy do sypialni wykonane na modłę glamour albo też stoły do jadalni utrzymane w stylu klasycznym. Zasadniczo możliwości jest bardzo dużo. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaki rodzaj tapicerki się zdecydujemy i jak będzie się on prezentował w danym wnętrzu. Oczywiście ważne jest to, w jakim stylu będą inne meble.